Ανακοινώσεις Γενικά

Εγγραφές 2024-2025

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις εγγραφών για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.Στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται για το σχολικό έτος 2024-2025, όσοι μαθητές/τριες  γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως 31-12-2018.

Η προσέλευση για την εγγραφή των παιδιών σας, θα γίνεται  με ραντεβού τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το σχολείο, στο τηλέφωνο 2810009029 και  2810212659.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

1. Αίτηση  Γονέα-Κηδεμόνα.
  2. Πιστοποιητικό γέννησης, θα αναζητηθεί αυτεπάγγελτα από το σχολείο μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α).
  3. Βιβλιάριο Υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο να αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλιαπου είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών
  4. Προσκόμιση συμπληρωμένου Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ).
  5. Αποδεικτικό στοιχείο  από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή  η οποία βρίσκεται εντός των ορίων της σχολικής  περιφέρειας . (Λογαριασμός ΔΕΗ με όνομα παρόχου το ονοματεπώνυμο γονέα του μαθητή, έντυπο Ε1, ενοικιαστήριο  ή  άλλο έγγραφο που θα  μπορούσε να πιστοποιήσει τον  τόπο κατοικίας).
  6. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Όσοι γονείς επιθυμούν να εγγραφούν τα παιδιά τους στο Ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου, θα πρέπει να υποβάλουν σχετική αίτηση – δήλωση. Οι αλλοδαποί μαθητές εγγράφονται στην Α΄ τάξη προσκομίζοντας ληξιαρχική πράξη γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικό – επίσημα μεταφρασμένο- καθώς και όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά. Τα όρια του σχολείου μας φαίνονται στην παρακάτω εικόνα.

Screenshot 2 1